Nemocnica Poprad, a. s., otvorila zrekonštruované Fyziatricko – rehabilitačné oddelenie (FRO)

Popradská nemocnica pokračuje v modernizácii svojich priestorov. Ďalší krok v prospech pacienta má podobu ďalšieho zrekonštruovaného oddelenia. Po takmer 6-mesačnej rekonštrukcii  priestoru suterénu v lôžkovej časti Nemocnice Poprad, a.s., (-1. poschodie) bolo otvorené zrekonštruované a zmodernizované fyziatricko – rehabilitačné oddelenie, ktoré sa doteraz nachádzalo na 1. poschodí lôžkovej časti. Investícia zahŕňala okrem stavebnej časti aj interiérovú a nábytkovú a  jej súčasťou bolo aj prístrojové vybavenie oddelenia. Pýchou oddelenia je vysoko účinný laser s robotickou hlavicou, ktorý má biostimulačný účinok a je jediný v spádovej oblasti nemocnice. Pacientom je k dispozícii moderná telocvičňa a oproti pôvodným priestorom získalo oddelenie aj nadštandardnú izbu pre dvoch pacientov. Ďalších 21 pacientov bude umiestnených na bezbariérových 3-posteľových izbách s polohovateľnými lôžkami. „Rekonštrukciou a presťahovaním tohto oddelenia sme vytvorili jeden ucelený komplex, kde máme sústredené všetky služby pre pacienta v odbore fyziatria a rehabilitácia,“ uviedol generálny riaditeľ Nemocnice Poprad, a.s., MUDr. Jozef Tekáč.  Liečebné terapie tak budú pre pacientov vďaka kratším vzdialenostiam oveľa dostupnejšie. Dôležitým posunom je vytvorenie lepších pracovných podmienok a zázemia pre personál oddelenia. Príjemným bonusom pre pacientov je možnosť východu do exteriéru nemocnice, kde je pacientom k dispozícii prestrešený terapeutický chodník.