Sestry pracujúce v neonatológii sa stretli v Poprade

Nemocnica Poprad, a.s. zorgranizovala XII. ročník Celoslovenskej konferencie sestier pracujúcich v neonatológii. Dvojdňové medzinárodné sympózium hostilo takmer 300 sestier a hostí. Poprední odborníci a sestry v oblasti neonatológie informovali nielen o najnovších trendoch starostlivosti o novorodenca, ale aj o histórii, vývoji a súčasných možnostiach neonatológie. Neonatológovia nezabudli vyzdvihnúť pracoviská, v ktorých sa pri starostlivosti o rizikových i nerizikových novorodencov obzvlášť darí. Účastníci diskutovali o spolupráci gynekológov a pôrodníkov, pôrodných asistentiek, dúl, laktačných poradkýň s neonatológmi. Druhý deň venovali verejnosťou často spomínaným témam – dojčeniu a domácim pôrodom.

Kongres sestier pracujúcich v neonatológii

„Je pre nás veľkou cťou byť súčasťou histórie neonatológie. Popradská nemocnica má dlhoročnú kvalitnú starostlivosť o novorodenca, ktorá začala bankou materinského mlieka a roomin inom pod vedením primára MUDr. Josefa Čulíka. Pokračovala príchodom nezrelých detí do Popradu a vybudovaním Jednotky intenzívnej a resuscitačnej starostlivosti o chorých novorodencov za pôsobenia primára MUDr. Štefana Rosipala. Dieťa je dar a najnovšie trendy v liečbe, ošetrovateľskej starostlivosti a dojčení, humanizácia pobytu matky a dieťaťa u nás sú našou métou.“, uviedla primárka Pediatrického oddelenia Nemocnice Poprad, a.s., MUDr. Beáta Šoltýsová.