Popradské lekárske dni 2015

Nemocnica Poprad, a.s. zorganizovala v dňoch 6. – 7. 2. 2015 III. ročník Popradských lekárskych dní. Toto odborné podujatie sa veľmi rýchlo etablovalo medzi odbornou verejnosťou, čoho dôkazom bola aj účasť takmer 300 odborníkov zo Slovenska, Českej republiky, Poľska a Švajčiarska. Popradské lekárske dni boli tentoraz venované dynamicky sa rozvíjajúcim oblastiam rádiológie a nukleárnej medicíny. Podujatie svojou účasťou podporil okrem iných aj predseda Slovenskej spoločnosti nukleárnej medicíny a radiačnej hygieny MUDr. Pavol Povinec, PhD. z Bratislavy. “Odznelo tu veľa kvalitných a vysoko odborných príspevkov od lekárov zo Švajčiarska, Čiech a Slovenska. Prednášajúci i pasívni účastníci vyjadrili veľkú spokojnosť s priebehom podujatia a to nás veľmi teší.”, uviedol člen vedeckého výboru konferencie a primár Oddelenia rádiológie a intenzívnej medicíny Nemocnice Poprad, a.s., MUDr. Ľudovít Chalányi. “Sme radi, že naša nemocnica dokázala prostredníctvom tejto odbornej konferencie s medzinárodnou účasťou dať priestor na prezentáciu nových medicínskych poznatkov a vzdelávanie odborného personálu. Úroveň príspevkov jednotlivých účastníkov konferencie, kvalitný manažment ako aj zaujímavý priestor na výmenu informácií v rámci stredoeurópskeho priestoru spôsobili, že účastníci hodnotili konferenciu ako úspešnú”, uviedol generálny riaditeľ Nemocnice Poprad, a.s. Ing. Jozef Naščák, MPH.