Nemocnica Poprad pripravila počas kongresu LIVE prenosy z operačných sál

Sekcia gynekologickej endoskopie SGPS a Gynekologicko – pôrodnícke oddelenie Nemocnice Poprad, a.s. zorganizovali v druhej polovici apríla celoslovenský kongres gynekologickej endoskopie. Hlavnou témou XVI. kongresu s domácou i medzinárodnou účasťou bola Orgán zachovávajúca chirurgia, ale prezentované boli i okruhy tém gynekologickej praxe vrátane liečiv, pomôcok a inej zdravotníckej techniky. V rámci prezentácie postupov v endoskopickej operatíve z rôznych pracovísk sa z Centrálnych operačných sál Nemocnice Poprad, a.s. uskutočnil LIVE prenos laparoskopickej hysterektómie. Na jednej z operačných sál operoval a prezentoval svoj postup zástupca primára Nemocnice Poprad, a.s., MUDr. Marián Raučina s MUDr. Zuzanou Martinkovou. Iný postup na druhej operačnej sále prezentoval prednosta II. Gynekologicko – pôrodníckej kliniky v Banskej Bystrici, Doc. MUDr. Tibor Bielik, PhD. Takmer 200 účastníkov kongresu privítalo možnosť priamej komunikácie s operatérmi, či konzultáciu zdravotného stavu. Úspešný kongres lekári využili na získanie nových informácií a výmenu skúsenosti s kolegami v ostatných nemocniciach.