Sestra roka 2014

Pri príležitosti Medzinárodného dňa sestier a pôrodných asistentiek udeľovala Nemocnica Poprad, a.s. už po ôsmykrát titul Sestra roka. Vo štvrtok 14. mája 2015 ocenilo vedenie nemocnice tri sestry titulom Sestra roka 2014. Generálny riaditeľ Nemocnice Poprad, a.s., Jozef Naščák vo svojom príhovore poďakoval všetkým sestrám za ich nenahraditeľnú, odbornú a obetavú prácu a zablahoželal im k stúpajúcej kvalite ošetrovateľstva v našej krajine. Vyjadril tiež presvedčenie, že táto úroveň bude i naďalej rásť k spokojnosti pacientov, sestier, ale i ostatných zdravotníckych pracovníkov. Spolu s riaditeľkou úseku ošetrovateľstva Nemocnice Poprad, a.s., Evou Muškovou, odovzdali ocenenie týmto sestrám:

Viera Vantrubová z ORL získala titul Sestra roka 2014 v chirurgických odboroch

Monika Mazureková z OVL získala titul Sestra roka 2014 v interných odboroch

Beáta Lazaráková z OCS získala titul Sestra roka 2014 v spoločných vyšetrovacích a liečebných zložkách

Ocenené sestry získali okrem finančnej odmeny aj strieborný šperk v tvare srdca – „Biele srdce”. Šperk vyhotovený zo strieborného drôtu technikou šitej čipky pre ocenené sestry vyhotovila Marta Filová, ktorá sa drotárskemu umeniu venuje od roku 1995. Podľa Slovenskej komory sestier a pôrodných asistentiek je tvar srdca prejavom humánnej komunikácie a súčasne miestom, odkiaľ pramení kvalita ošetrovateľskej starostlivosti sestier. Symbol bieleho srdca charakterizuje starostlivosť, poznanie a ľudskosť, ktoré sú najobsiahlejšou časťou duše a práce sestry. Zároveň biele srdce svojim symbolom spája a zjednocuje sestry z celého sveta.