Už žiadne jazvy! Revolúcia v liečbe hernií u detských pacientov!

Nemocnica Poprad, a. s., zaviedla najmodernejší spôsob miniinvazívneho riešenia pruhov u detí v slabinách. Ide o výkon bez nutnosti otvárania prednej steny brušnej, naopak len pomocou dvoch, resp. troch 3-mm vpichov na prednej stene brušnej. Deti sú schopné po prebudení z krátkej narkózy prakticky plnej aktivity a to plnohodnotne už na druhý deň. Veľmi krátky, šetrný a efektný výkon bez recidív a bez veľkých jaziev v triesle!

“Na chirurgickom oddelení Nemocnice Poprad, a. s., používame u detí dva typy laparoskopických operácií. Laparoskopická ihlou asistovaná inguinálna hernia je určený zákrok pre najmenších pacientov pomocou dvoch 3-mm vpichov. Jeden vpich v pupku a jeden vpich spinálnou ihlou v trieslovom kanáli. Ide o krátky a veľmi efektívny spôsob operácie s veľmi dobrým výsledkom a rýchlou adaptáciou dieťaťa. Pri druhom type operácie (laparoskopická detská inguinálna hernioplastika) ide prakticky o rovnaký princíp, avšak potrebujeme tri 3-mm vpichy. Prvý pre optiku je v pupku, kde jazvu nebude vidieť, dva pomocné 3-mm vpichy (niekedy aj bez 3 mm portov) pre pracovné nástroje. Krátky a efektívny výkon je vhodný pre deti od dvoch rokov. Stehy sa nešijú a ranky sa zalepia steri-stripom. Všetko bez jaziev a pooperačného plaču.”, vysvetľuje primár chirurgického oddelenia s JIS MUDr. Karel Kroupa, PhD.