Dar školy pomôže novorodeniatkam

Minulý týždeň v piatok zavítali do popradskej nemocnice žiaci a zástupcovia ZŠ s MŠ na Komenského ulici, aby obdarovali gynekologicko-pôrodnícke oddelenie výťažkom z predaja vlastnoručných výrobkov, ktoré predávali počas Vianočného jarmoku.

Školáci z Komenského ulice už pätnásť rokov pomáhajú Nemocnici Poprad finančnými darmi. „Táto charitatívna akcia je už tradičná. Žiaci základnej, ale aj materskej školy spoločne s pedagógmi pracovali počas novembra a decembra na jednej z hodnôt školy a tou je spolupráca. Spoločne sme sa s jediným cieľom snažili vlastnými výrobkami pomôcť dobrej veci. Výťažok z predaja na Vianočnom jarmoku sme venovali nemocnici, konkrétne v tomto roku to bolo gynekologicko-pôrodnícke oddelenie,“ uviedla riaditeľka ZŠ s MŠ na Komenského ulici v Poprade Monika Strnková. „Žiaci zo Základnej školy na Komenského ulici nám takýmto humánnym spôsobom pomáhajú už pätnásť rokov, čo je jedinečný jav. Podarilo sa im počas Vianočného jarmoku vyzbierať sumu, ktorá bude použitá na zakúpenie potrebných prístrojov pre naše oddelenie. Ide o odsávačky a kreslá do laktačnej miestnosti pre dojčiace matky. Takto určite zlepšíme úroveň gynekologicko-pôrodníckeho oddelenia,“ povedal riaditeľ Nemocnice Poprad Peter Petruš.

Žiaci tejto školy spoločnými silami vytvárali rôzne predmety s vianočnou témou a počas Vianočného jarmoku ich predávali vo vlastnom stánku. S košíkom v ruke sa však prešli niekoľkokrát aj po námestí. Takto sa im podarilo vyzbierať sumu 600 eur, ktorú slávnostne odovzdali do rúk riaditeľa nemocnice minulý týždeň v piatok. „Do tejto akcie sa zapájam pravidelne. Väčšinou sme tieto výrobky vyrábali po škole, ale aj v rámci vyučovania. V stánku sa nám celkom darilo a ľudia prispievali aj bez toho, aby si niečo kúpili. Je to veľmi pekná myšlienka a verím, že v tom bude naša škola pokračovať aj naďalej,“ uzavrela deviatačka Martina Gallíková. (mav)

FOTO – Marek Vaščura