Prvé dieťa narodené v roku 2020 v popradskej nemocnici je Barborka

Prvé dieťa narodené v roku 2020 v popradskej nemocnici sa narodilo 1. januára o 11.03. Dievčatko Barbora malo 2810 gramov a 49 centimetrov. Prvé bábätko privítal a mamičke zablahoželal generálny riaditeľ a predseda predstavenstva Nemocnice Poprad, a. s., Ing. Peter Petruš, MBA. Prvá Svitovčanka predbehla 1.januára ďalších novorodencov z Kežmarku a Spišského Bystrého, ktorí sa v tento deň narodili v Nemocnici Poprad.
Na prvého Popradčana – presnejšie povedané Popradčanku – si v popradskej nemocnici museli počkať až do 2. januára. V tento deň sa o 17.45 narodila Liana Anna. Pôrodná váha prvej Popradčanky je 3920 gr a dĺžka 52 cm. Na Lianu Annu doma čaká staršia sestra Adela Mariana. Zaujímavosťou je, že prvú Popradčanku i jej staršiu sestru priviedol na svet rovnaký lekár – MUD. Tomáš Kramár, ktorému šťastná mamička adresovala slová vďaky.