Je tu leto – aj pre detských pacientov je dôležitá kontrola zmien na pokožke

Svetový deň melanómu sme si tohto roku v záplave informácií o novom ochorení COVID-19 ani nevšimli. Koža však napriek zmenám v našich životoch zostáva našim najväčším orgánom, ktorý je zároveň ochranou nášho tela. Pred letom a zároveň pred nadmerným vystavovaním sa slnečnému žiareniu je vhodné nechať si skontrolovať zmeny na pokožke u odborníka.

Keďže veková hranica pacientov, u ktorých sa objavuje melanóm sa každoročne celosvetovo posúva smerom nadol a Slovensko nie je výnimkou, zvlášť pripomíname dôležitosť tohto vyšetrenia aj u detských pacientov. Využite voľný čas vašich detí počas prázdnin aj na toto vyšetrenie, pretože prevencia je vždy jednoduchšia ako následná liečba.

Vyšetrenie znamienok detí do dovŕšenia 19 roku života je v detskej kožnej ambulancii  bezplatné.

Na vyšetrenie je potrebné sa objednať vopred telefonicky na 052/7125 552 na presný čas. Nie je potrebné mať výmenný lístok od všeobecného lekára.