ANTIGÉNOVÉ TESTY – HODINY ODBEROV

Nemocnica Poprad, a. s., realizuje testovanie verejnosti antigénovými testami. Testovanie sa vykonáva každý pracovný deň od 8.00 do 15.00 hod. v priestoroch mobilného odberového miesta. POZOR! Posledný odber je o 14.40 hod.! Pozitívne otestovaní pacienti sú bezodkladne nahlasovaní na RÚVZ a odoslaní do karantény.

Vstup na testovanie je z ulice Joliota Curie, oproti nákupnému stredisku Slovenka, neďaleko novovybudovanej zastávky MHD. Na odber nie je potrebné sa objednať, pacienti sú testovaní bez lekárskej indikácie. Každý testovaný dostane po otestovaní certifikát s výsledkom testu. Testovaný musí mať so sebou platný občiansky preukaz.

Na tom istom mobilnom odberovom mieste pri Nemocnici Poprad, a. s., sa počas pracovných dní od 8.00 do 12.00 hod. vykonávajú aj RT-PCR testy, avšak na tieto testy je potrebné sa objednať vopred. Objednávajte sa na korona.gov.sk alebo na klinickabiochemia.sk (samoplatcovia). V prípade telefonickej objednávky využite linku 0800 820 010 (Klinická biochémia) alebo 0911 635 260, 0903 905 080, 052/772 2604, 052/712 5474 (RÚVZ Poprad).

Preukázanie sa negatívnym PCR testom je nevyhnutné pri nástupe pacientov na plánovanú hospitalizáciu – nemocnica vyžaduje negatívny PCR test nie starší ako 72 hodín. Rovnako sa negatívnym PCR testom musia preukázať sprevádzajúce osoby pri pôrode, alebo sa nechať otestovať na mieste antigénovým testom. Pri prijatí akútnych pacientov využíva nemocnica na ich otestovanie antigénové testy. Táto vstupná kontrola sa osvedčila, keďže zo všetkých testovaných hospitalizovaných pacientov počas celoplošného testovania bol len jeden pacient pozitívny. „Aj takýmto spôsobom sa snažíme zvýšiť ochranu personálu, ktorý je tiež testovaný antigénovými testami pri objavení sa symptómov alebo po kontakte s nakazeným alebo suspektým pacientom. Preto nemocnica víta odporúčanie MZ SR a pristupuje k pravidelnému plošnému testovaniu zamestnancov každé dva týždne, s cieľom ochrany zdravia svojich zamestnancov, ich rodín a najmä pacientov.  Taktiež pretestujeme pacientov, ktorí sú hospitalizovaní dlhšie ako 7 dní.“, dodal riaditeľ Chorvát.