Nemocnica Poprad sa zapojila do iniciatívy štátnych nemocníc na podoporu očkovania proti ochoreniu COVID-19

Najťažšou skúškou si počas pandémie prešli práve nemocnice a zdravotníci, keď museli často siahať na dno svojich síl. „Pandémia zásadne ochromila štandardné poskytovanie zdravotnej starostlivosti. Nechceme to už viac zažiť. Chceme byť nablízku všetkým pacientom a pomáhať všetkým, ktorí nás potrebujú,“ zdôrazňujú nemocnice.
Osem štátnych koncových nemocníc a dva národné ústavy sa rozhodli pripojiť k verejnej podpore vakcinácie proti Covid -19.

Každá zo zapojených nemocníc sprístupňuje na svojich weboch a sociálnych sieťach video, v ktorom zamestnanci z rôznych kategórii vyjadrujú, ako pandémia zasiahla ich nemocnicu a apelujú na verejnosť, aby využili možnosť dať sa proti ochoreniu Covid-19 zaočkovať:

Tlačová správa: TS_NEMOCNICE PROTI COVID-19.pdf

#nemocniceproticovid