NEMOCNICA POPRAD, A. S., ZÍSKALA 4. MIESTO SPOMEDZI 33. VŠEOBECNÝCH NEMOCNÍC

Inštitút pre ekonomické a sociálne reformy (INEKO) predstavil v roku 2021 po siedmykrát výsledky hodnotenia slovenských nemocníc. Ocenenia Nemocnica roka 2021 udeľoval opäť v dvoch kategóriách – štátne univerzitné a fakultné nemocnice a v kategórii všeobecné nemocnice. Nemocnica Poprad, a. s., v tomto roku obhájila minuloročné umiestnenie a spomedzi  33. všeobecných nemocníc skončila na 4. mieste.

INEKO udeľuje ocenenie na základe mapovania vybraných ukazovateľov ako kvalita poskytovanej zdravotnej starostlivosti, skúsenosť, náročnosti diagnóz, spokojnosť pacientov, hospodárenie a transparentnosť za obdobie uplynulých 4 rokov.

Len 0,4 bodu delilo našu nemocnicu od stupňa víťazov.

V hodnotení štátnych univerzitných a fakultných nemocníc bolo vyhodnotené takéto poradie:

1. Fakultná nemocnica s poliklinikou F.D. Roosevelta Banská Bystrica
  2. Ústredná vojenská nemocnica SNP Ružomberok
  3. Univerzitná nemocnica Martin

V hodnotení všeobecných nemocníc vyzerá poradie takto:

1. Nemocnica AGEL Košice-Šaca
  2. Ľubovnianska nemocnica, Stará Ľubovňa