RENOMOVANÝ ČESKÝ CHIRURG ODOVZDÁVAL KNOW-HOW NA WORKSHOPE V POPRADKEJ NEMOCNICI

V závere septembra pripravila Nemocnica Poprad, a. s., odborný Koloproktologický workshop. Koloproktológovia sa zaoberajú diagnostikou a liečbou ochorení hrubého čreva a konečníka. Ide o nielen o zhubné nádory, ale aj nezhubné a zápalové ochorenia hrubého čreva a konečníka, ako aj o hemoroidy, perianálne fistuly a pilonidálny sínus.

Pozvanie popradských chirurgov prijal MUDr. Julius Örhalmi, Ph.D., FASCRS, MBA, predseda Koloproktologickej sekcie Českej chirurgickej spoločnosti, renomovaný český chirurg a medzinárodný školiteľ. „Pod jeho vedením sme vykonávali nielen laparoskopické resekcie hrubého čreva, ale aj operácie hemoroidov a análnych fistúl. Mali sme možnosť previesť aj nové operačné postupy, s ktorými má  MUDr. Julius Örhalmi bohaté skúsenosti,” uviedol MUDr. Tomáš Vnenčák, primár Chirurgického oddelenia s JIS.

“Školiteľovi ďakujeme za odovzdané know-how, vďaka patrí aj personálu chirurgického oddelenia s JIS, oddelenia centrálnych operačných sál a gastroenterologickej ambulancie za spoluprácu, keďže sme na 3 dni sústredili väčší počet pacientov a výkonov, čo predstavovalo nemalú pracovnú úlohu”, uviedol účastník školenia MUDr. Štefan Volák. 

Školiteľ MUDr. Julius Örhalmi, Ph.D., FASCRS, MBA zhodnotil workshop slovami: „Som veľmi rád, že som mal možnosť zoznámiť sa s veľmi príjemným a priateľským kolektívom. Vybavenie operačných sál plne zodpovedalo štandardom sál v západnej Európe. Pripravené operačné prípady síce boli zložitejšie, ale operujúci personál s tým nemal najmenšie problémy a hravo zvládol všetky operácie.”

Všetci zúčastnení na workshope sa tešia na pokračovanie vo vzájomnej spolupráci aj v budúcnosti.