Nemocnica Poprad, a. s., obhájila tretiu priečku v hodnotení nemocníc

Inštitút pre ekonomické a sociálne reformy (INEKO) predstavil aj v tomto roku výsledky hodnotenia slovenských nemocníc. Ocenenia Nemocnica roka 2017 udeľoval v dvoch kategóriách – štátne univerzitné a fakultné nemocnice a v kategórii všeobecné nemocnice.

Analytici využili informácie zo všetkých dostupných zdrojov. Pozreli sa na spokojnosť pacientov, kvalitu poskytovanej zdravotnej starostlivosti, hospodárenie aj transparentnosť za obdobie 2013 až 2016.

Na základe hodnotenia týchto parametrov skončila Nemocnica Poprad, a. s., medzi všeobecnými nemocnicami na 3. mieste. Obhájila tak tretiu priečku spred roka.

V hodnotení  štátnych univerzitných a fakultných nemocníc bolo vyhodnotené takéto poradie:

Ústredná vojenská nemocnica SNP Ružomberok

Fakultná nemocnica Nitra

Fakultná nemocnica s poliklinikou F.D. Roosevelta Banská Bystrica

V hodnotení všeobecných nemocníc vyzerá poradie takto:

Ľubovnianska nemocnica, n. o.

Nemocnica Košice-Šaca a. s. 1. súkromná nemocnica

Nemocnica Poprad, a. s.