Novorodenecké oddelenie Nemocnice Poprad dostalo 27 monitorov dychu

Novorodenecké oddelenie a jednotka resuscitačnej starostlivosti o novorodenca, ktoré funguje v rámci Pediatrického oddelenia s JIS Nemocnice Poprad, a. s., pod vedením MUDr. Lýdie Beniakovej a MUDr. Anny Antalíkovej si v piatok 16. februára prevzalo dar v podobe 27 ks monitorov dychu BabySense II v celkovej hodnote 2160,- €. Nemocnici ich darovala Nadácia križovatka, ktorá vznikla v roku 2008 s cieľom pomáhať deťom ohrozeným „Syndrómom náhleho úmrtia dojčiat SIDS“. Nadácia sa snaží vybaviť monitormi BabySense všetky pôrodnícke oddelenia v nemocniciach a jednotky intenzívnej starostlivosti na celom území Slovenskej republiky. Monitory dychu BabySense sú jediným výrobkom na svete registrovaným ako zdravotnícka pomôcka (ŠUKL) a spĺňajú najnáročnejšie klinické skúšky zdravotníckych výrobkov. Sú zároveň jedinou účinnou pomôckou pri prevencii SIDS.

Nadácia Križovatka spolupracuje s Pediatrickým oddelením s JIS Nemocnice Poprad, a. s., už od roku 2010, kedy prvýkrát darovala monitory dychu Babysense. Oddelenie je pritom nezištne nápomocné pri realizovaní projektu zapožičania monitorov dychu aj na domáce použitie. Tento projekt nemocnica podporuje úspešne už niekoľko rokov, za čo jej patrí veľká vďaka. Do dnešného dňa mamičkám zapožičali 448 monitorov dychu.