•PCR TEST na COVID 19

VÝSLEDOK

Výsledok je vyhotovený v slovenskom, anglickom a nemeckom jazyku. Výsledok testu Vám bude zaslaný elektronicky. Preto je dôležité zadať pri objednávaní správnu e-mailovú adresu a telefónne číslo.

AKO ČÍTAŤ VÝSLEDKY TESTU?

Pozitívny test:

Testovaná osoba je infikovaná COVID-19.

Negatívny test:

Testovaná osoba nie je v súčasnosti nakazená vírusom.

Vírus nie je prítomný v mieste, z ktorého bol odobraný ster (práve preto sa odoberá vzorka aj z  nosa aj z  úst).  Ochorenie je v  príliš rannom štádiu alebo už prebehlo a  je príliš neskoro.  V neskoršom štádiu vírus putuje nižšie a môže sa stať, že aj keď je prítomný v pľúcach, v hltane a nosohltane sa nenachádza. Negatívny výsledok neznamená, že test bude negatívny aj na druhý deň alebo o niekoľko dní a  v  prípade objavenia sa príznakov ochorenia alebo kontaktu s pozitívne testovaným, je potrebné test opäť zopakovať.

Táto metóda dokáže zachytiť len prebiehajúcu infekciu, keď sa už  vírus v  organizme nenachádza, nedokáže ho zachytiť. Na identifikovanie pacientov, ktorí sa už vyliečili z  ochorenia COVID-19, táto metóda nie je vhodná. Doplnkovou metódou sú v  takomto prípade testy na protilátky.