Dobré rozprávky z Lidla pomôžu aj deťom v popradskej nemocnici

Nemocnica Poprad, a. s., sa v roku 2017 zaradila medzi 53 novorodeneckých pracovísk, ktoré spoločnosť LIDL zapojila do projektu „Dobré rozprávky“. Zákazníci tohto reťazca a teda široká verejnosť svojimi nákupmi pozitívne reagovala na spomínaný projekt a prostredníctvom neho pomohla tým najmenším a bezbranným pacientom.

Zo získaných finančných prostriedkov spoločnosť zabezpečila pre jednotlivé novorodenecké oddelenia zostavy život zachraňujúcich prístrojov, ktoré pozostávajú z troch častí: novorodeneckého výhrevného lôžka, prístroja na vysoko prietokovú kyslíkovú liečbu kontinuálnym pretlakom a fototerapeutickej LED lampy na liečbu žltačky. „Ponúkaná zostava prístrojov pre novorodenecké oddelenia bola vybratá s citlivým zreteľom na detského pacienta a reaguje na skutočné potreby a čísla vyplývajúce z praxe jednotlivých pracovísk. Sme nesmierne vďační a teší nás, že verejnosť na takéto charitatívne projekty reaguje tak pozitívne,“ uviedla primárka Pediatrického oddelenia s JIS Nemocnice Poprad, a. s., MUDr. Beáta Šoltýsová. Jej slová vďaky potvrdil i generálny riaditeľ Nemocnice Poprad, a. s., Ing. Peter Petruš, MBA, keď dodal: „Veľmi si vážime darovanú techniku i vyvinutú snahu, napriek tomu želám všetkým detským pacientom, aby naše zariadenie i darovanú zdravotnícku techniku potrebovali čo najmenej.“